konfiguracja_zgrzewania

Dostępność różnych konfiguracji listew zgrzewających

Odpowiednie rozwiązanie uszczelniające skutecznie chroni produkty przed czynnikami zewnętrznymi. Henkelman oferuje kilka systemów uszczelnień do konkretnych zastosowań. Zależy to od rodzaju worka próżniowego (PA/PE, worek termokurczliwy, worki z powłoką aluminiową), grubości worka, pożądanego zgrzewu i innych wymagań. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią uszczelkę do swoich opakowań próżniowych.

Standardowe podwójne zgrzewanie

Henkelman stosuje wypukłe druty uszczelniające do zgrzewania Doubleseal, Cut-off i 1-2 Cut-off. Podwójne zgrzewanie to standard Henkelmana. Składa się z dwóch wypukłych drutów uszczelniających 3,5 mm.
Konfiguracja zgrzewania i odcinanie

Zgrzewanie i odcinanie również w standardzie

System zgrzewania i odcinania składa się z jednego wypukłego drutu uszczelniającego 3,5 mm i jednego okrągłego drutu tnącego o średnicy 1,1 mm, aby łatwo oderwać resztkę worka.

Podobnie wygląda płatna opcja 1-2 Cut-off seal

Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku zgrzewania 1-2 Cut-off czas i ustawienia zgrzewania i drutu tnącego mogą być zarządzane oddzielnie. Henkelman opracował generalnie 1-2 Cut-off seal dla worków termokurczliwych i niektórych worków próżniowych wykonanych z wytrzymałej, ale cienkiej folii.
Konfiguracja zgrzewania i odcinanie
konfiguracja-zgrzewania-szeroki-zgrzew

Szerokie zgrzewanie

Niektóre rodzaje worków próżniowych są wstępnie zgrzewane z 3 stron. Aby uzyskać profesjonalny wynik, zgrzew po jest równy szerokości pozostałych 3 zgrzewów wstępnych. Główną zaletą szerokiego zgrzewania jest estetyczny, profesjonalny efekt.

Zgrzewanie Bi-Active

Zgrzewanie Bi-Active stosowane jest przy próżniowym zgrzewaniu worków aluminiowych lub grubszych. Ten system zgrzewania ma listwy zgrzewające zarówno po wewnętrznej stronie pokrywy, jak i z przodu komory próżniowej, dzięki czemu worek próżniowy jest zgrzewany z obu stron worka. Zgrzewanie Bi-Active jest płatną opcją w urządzeniach do pakowania próżniowego Henkelman.

Zgrzewanie Bi-Active jest dostępne w modelach: Boxer 42XL, Toucan, Falcon oraz Polar